Wychowana w tradycji przedwojennej burżuazyjnej rodziny, mieszkałam w domu moich dziadków, w którym, w wielu miejscach, pozostały przedmioty z czasów świetności polskiego rzemiosła.

Anna Wojczyńska - na studiach z architektury

Na studiach z architektury

Początki

W ślady ojca, poszłam na studia architektoniczne. Marzyłam, by natychmiast zmienić szarość otaczającego mnie świata. Moja kariera architekta wnętrz wystartowała ostro od projektu wnętrz rezydencji w Sopocie – dla znajomego, który był pod wrażeniem projektu mojej awangardowej łazienki.

Vis a Vis istnieje od 1991 roku.  Startowało w czasach socjalizmu, w Polsce, w której design na światowym poziomie był nieznany. Pięknych produktów w sklepach nie było, a rzemieślnicy i specjaliści od przedmiotów luksusowych praktycznie nie istnieli.

Pionier

Od samego początku robiłam projekty, które były w duchu najlepszego bieżącego światowego wzornictwa. Wprowadzałam do Polski stylistykę, która wcześniej tu nie istniała. Inspirowałam klientów i tworzyłam awangardę polskiego wnętrzarstwa.

Przekonywałam, że estetyka szlacheckiego dworku to nie wszystko, czym ciekawe i eleganckie wnętrze może się szczycić. Wykonywałam projekty pod klucz – sprowadzałam wyposażenie z najlepszych firm zagranicznych, promowałam współczesnych światowych designerów i ustanawiałam kanony warsztatu pracy projektanta wnętrz.

Byłam więc prekursorem luksusowego designu w Polsce i stworzyłam podstawy rynku designu dla kolejnego pokolenia polskich projektantów.

Byłam współzałożycielką ZOOM – sławnej galerii ze wzornictwem przemysłowym zagranicznym i polskim.

Pisałam i pisuję do gazet relacjonując trendy światowego wzornictwa. Byłam pierwszą polską projektantką, która relacjonowała wydarzenia ze światowych targów wzornictwa – od lat stale odwiedzam najważniejsze targi i wydarzenia związane ze wzornictwem, np. Design Fair w Mediolanie, Maison & Objet w Paryżu czy Miami Art Basel na Florydzie. Pierwsza opisałam w polskiej prasie twórczość Ingo Maurera czy też sprowadziłam do Polski takie firmy jak np.B&B Italia, Giorgetti, Tressera, Bulthaup, MOOOI, Tom Dixon czy Rimadesio.

Vis A Vis Detal szafy

Detal szafy

Filozofia

Moja ogromne doświadczenie i wiedza i stylach, materiałach i technologiach luksusowego designu wnętrz pozwala mi na swobodne poruszanie się w różnych estetykach projektów. Twórca wnętrz jest jak lekarz i kucharz w jednym.

Jak lekarz uzdrawiam wnętrza – analizuję skalę, rytmy, funkcjonalność, proporcje, widoki, logikę rzutu. Gdy uznam nowo wypracowany rzut za elegancki i zdrowy zaczynam gotować potrawę. Wybieram smaki – styl całości, niuanse materiałów i faktur, kolory, nastrój oświetlenia. Decyduję o bogactwie mebli, posadzek, dywanów, dekoracji. Tworzę wnętrza, o różnych smakach, lecz spójnej stylistyce.

Moje projekty podobają się – dzięki połączeniu umiejętności realizacji deklarowanych i nieujawnionych potrzeb i marzeń właścicieli wnętrz. Komfort i funkcjonalność harmonijnie współgrają z elegancją i reprezentacją, nigdy nie stając się ich ofiarą. Piękno i harmonię uzyskuję poprzez panowanie nad przenikaniem przestrzeni wnętrza, proporcje, faktury powierzchni i akcenty specjalnie dobranych mebli i detali. Efekt wspomagają znakomite materiały i perfekcyjne rzemiosło wykonawców.

Elegancja, ponadczasowość i ciągła przyjemność z użytkowania – to cechy moich wnętrz na lata.

Praca

Przez lata zawodowych doświadczeń stworzyłam pracownię, w której działają wybrani i zaufani współpracownicy.

Jesteśmy profesjonalni i cenimy umiejętność profesjonalnego współpracowania. Naszymi klientami są prominentni ludzie biznesu, mediów, kultury, ludzie, których czas jest drogi i umieją korzystać z mojego profesjonalizmu. Obsługujemy zarówno osoby prywatne jak i firmy.

Wykonujemy projekty wnętrz prywatnych i komercyjnych oraz architektury rezydencjonalnej. Zajmujemy się także designem i projektami mebli.

W naszych projektach bardzo wiele rzeczy projektujemy i wykonujemy na zamówienie. Przez te wszystkie lata, udało się nam  współpracować z grupą fantastycznych wykonawców pasjonatów,  którzy jako niezależne firmy  tak jak i my przez te wszystkie lata  stali się doświadczonymi i profesjonalnymi wykonawcami.

Dzięki bardzo dobrej znajomości rynku mebli, oświetlenia, tradycyjnych oraz najnowszych technologii potrafimy płynnie zmieniać estetyki wykonywanych projektów dopasowując się do gustów klientów. Tak, więc nasze wnętrza regularnie przekraczają oczekiwania naszych klientów.